1. Panie z Koła Odwiedzinowego zapraszamy na spotkanie adwentowe, które odbędzie się jutro o godz. 16:00 w sali na parafii.
  2. Zapraszamy na adwentówkę Biblijnego Spotkania Kobiet, które odbędzie się w środę 6 grudnia o godz. 16:00 w sali na parafii.
  3. PTE zaprasza na kolejne spotkanie klubowe, które odbędzie się w czwartek 7 grudnia, o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie Marszałek Józef Piłsudski - 150 – lecie urodzin.
  4. Zapraszamy na tygodniowe nabożeństwa adwentowe, które odbywać się będą:

- we wtorek o 17:00 w Hażlachu

- w środę o 17:00 w Ogrodzonej

- w czwartek o 17:00 w  Bażanowicach i Cieszynie

1. W sobotę 9 grudnia o godz. 19:00 w kościele Jezusowym odbędzie się koncert „Józef Świder – Muzyka Instrumentalna” w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki im. Prof. Józefa Świdra.
  2. W przyszłą niedzielę 10 grudnia odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

-  w Kościele Jezusowym o zwykłych porach niedzielnych.

- o godz. 8:00 w Gumnach.

- o godz. 8:30 w Bażanowicach i Ogrodzonej. W Ogrodzonej ze spow i Kom św.

- o godz. 9:00 w Marklowicach ze spow i Kom św.

- o godz. 10:00 w Hażlachu ze spow dla seniorów, Puńcowie spow-kom i Zamarskach.

- nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30.

1. Już dziś serdecznie zapraszamy na koncert pod tytułem "KANTATA NA BOŻE NARODZENIE", który odbędzie się w III Niedzielę Adwentu, 17 grudnia o godz. 16:00. Będzie to wyjątkowy koncert, który poprzez wspaniałą muzykę wprowadzi nas w klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy opłacili składki kościelne za bieżący rok. W przyszłym roku w naszej parafii odbędą się wybory proboszcza. Uprawnieni do głosowania będą zborownicy z opłaconą składką kościelną za 2017r., bądź z tej składki zostali zwolnieni. Listy wyborcze wysyłane są do Rady Diecezjalnej celem ich zatwierdzenia do końca stycznia przyszłego roku. Nie znajdą się na tych listach zborownicy, którzy spóźnili się z wpłatą. Prosimy więc o uiszczanie składek jeszcze w tym roku.
  3. Polecamy:
  4. a) kalendarze:

- jednoplanszowy wydany przez naszą parafię ze zdjęciami Kościoła Jezusowego w cenie 10 zł.

- tradycyjny „Kalendarz Planszowy” w cenie 3 zł.

1. b) płyty CD:

- Wyższobramskiego Chóru Kameralnego z kolędami pt. „Czas Radości”

c.) święta

- opłatki i „szulki” wigilijne (zachęcić)

- świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” mała w cenie 5 zł, duża 15zł.

1. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle Jaworniku zaprasza na wczasy świąteczno-noworoczne, które trwać będą od 22 grudnia do 2 stycznia w Domu Gościnnym w Jaworniku. Bliższe informacje w kancelarii parafialnej.
  2. 1 grudnia rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Cieszyn 2018r. To szansa na zdobycie funduszy na remont kapitalny toalety publicznej tuż obok naszego kościoła, która od lat stoi zamknięta. Zachęcamy do oddawania głosów na ten projekt!
  3. Prenumeratorów Zwiastuna prosimy o wpłacanie prenumeraty na przyszły rok.
  4. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać grudniowy Informator Parafialny.
  5. W czasie śpiewania pieśni po kazaniu prosimy o złożenie ofiary na ołtarzu przeznaczonej na cele naszej parafii. Za każdy złożony dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”