1. Jeszcze dziś o godz. 16:00 w kościele w Goleszowie odbędzie się I Koncert Charytatywny - "Dźwięki z serca płynące", którego wykonawcami będzą Orkiestra Kameralna ARTIS pod dyrekcją Jean - Claude'a Hauptmanna oraz soliści: Maria Binek, Marta Cienciała, Marta Szarzec, Elżbieta Zwias, Paweł Cienciała, Filip Hauptmann i Piotr Sikora. Podczas koncertu przeprowadzona zostanie zbiórka na rehabilitację Tomka Cichego i leczenie Zosi Binek. W programie koncertu m.in. muzyka filmowa, muzyka żydowska, piosenki Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, kolędy.
  2. Zapraszamy na tygodniowe nabożeństwa adwentowe, które odbywać się będą:

- we wtorek o 17:00 w Hażlachu

- w środę o 17:00 w Ogrodzonej

- w czwartek o 17:00 w Bażanowicach i Cieszynie. Wszystkie połączone ze spow i Kom św.

1. W przyszłą niedzielę 17 grudnia odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

-  w Kościele Jezusowym o zwykłych porach niedzielnych.

- o godz. 8:30 w Bażanowicach i Ogrodzonej.

W Bażanowicach ze spow i Kom św. dla seniorów.

- o godz. 9:00 w Marklowicach.

- o godz. 10:00 w Gumnach, Hażlachu, Krasnej, Puńcowie i Zamarskach.

W Gumnach, Krasnej i Zamarskach ze spow i Kom. św. W Puńcowie spow i Kom św. dla seniorów.

- nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30.

1. Również w przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy na koncert pod tytułem "KANTATA NA BOŻE NARODZENIE", który odbędzie się w III Niedzielę Adwentu, 17 grudnia o godz. 16:00. Będzie to wyjątkowy koncert, który poprzez wspaniałą muzykę wprowadzi nas w klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Organizatorzy koncertu chcą włączyć się w akcję pomocy dla 2-letniego Szymka Zamarskiego z Cieszyna, którego czeka bardzo kosztowna i skomplikowana operacja serca w Rzymie. Podczas koncertu będzie można złożyć datek na ten szczytny cel.
  2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy opłacili składki kościelne za bieżący rok. W przyszłym roku w naszej parafii odbędą się wybory proboszcza. Uprawnieni do głosowania będą zborownicy z opłaconą składką kościelną za 2017r., bądź z tej składki zwolnieni. Listy wyborcze wysyłane są do Rady Diecezjalnej celem ich zatwierdzenia do końca stycznia przyszłego roku. Nie znajdą się na tych listach zborownicy, którzy spóźnili się z wpłatą. Prosimy więc o uiszczanie składek jeszcze w tym roku.
  3. Polecamy:
  4. a) kalendarze:

- jednoplanszowy wydany przez naszą parafię ze zdjęciami Kościoła Jezusowego w cenie 10 zł.

- tradycyjny „Kalendarz Planszowy” w cenie 3 zł.

- kalendarz książkowy na rok 2018 w cenie 32 zł oraz dodatek „Z Biblią na co dzień” za 13zł

b) płyty CD:

- Wyższobramskiego Chóru Kameralnego z kolędami pt. „Czas Radości”

c) święta

- opłatki i „szulki” wigilijne (zachęcić)

- świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” mała w cenie 5 zł, duża 15zł.

1. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle Jaworniku zaprasza na wczasy świąteczno-noworoczne, które trwać będą od 22 grudnia do 2 stycznia w Domu Gościnnym w Jaworniku. Bliższe informacje w kancelarii parafialnej.
  2. 1 grudnia ruszyło głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Cieszyn 2018r. To szansa na zdobycie funduszy na remont kapitalny toalety publicznej tuż obok naszego kościoła, która od lat stoi zamknięta. Zachęcamy do oddawania głosów na ten projekt! ZACHĘCIĆ

1. Szkoła Podstawowa Towarzystwa Ewangelickiego ogłasza nabór do klasy 1 na rok szkolny 2018/2019. Zapisy w sekretariacie szkoły. Dodatkowe informacje na stronie internetowej szkoły.

1. Prenumeratorów Zwiastuna prosimy o wpłacanie prenumeraty na przyszły rok.

1. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać grudniowy Informator Parafialny.