1. Jeszcze dziś o godz. 16:00 w kościele Jezusowym w Cieszynie odbędzie się koncert pod tytułem "KANTATA NA BOŻE NARODZENIE". Będzie to wyjątkowy koncert, który poprzez wspaniałą muzykę wprowadzi nas w klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Organizatorzy koncertu chcą włączyć się w akcję pomocy dla 2-letniego Szymka Zamarskiego z Cieszyna, którego czeka bardzo kosztowna i skomplikowana operacja serca w Rzymie. Podczas koncertu będzie można złożyć datek na ten szczytny cel.
  2. Zapraszamy na tygodniowe nabożeństwa adwentowe, które odbywać się będą:

- we wtorek o 17:00 w Hażlachu

- w środę o 17:00 w Ogrodzonej

- w czwartek o 17:00 w Bażanowicach i Cieszynie. Wszystkie połączone ze spow i Kom św.

1. W przyszłą niedzielę 24 grudnia 4 niedzielę Adwentową odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

-  w Kościele Jezusowym o godz. 9:00 nabożeństwo połączone ze spow i Kom. Św.

- o godz. 8:30 w Bażanowicach i Ogrodzonej. W Bażanowicach ze spow i Kom św.

- o godz. 9:00 w Marklowicach.

- o godz. 10:00 w Gumnach, Hażlachu, Puńcowie i Zamarskach.

W Gumnach, Hażlachu i Zamarskach ze spow i Kom. św.

- nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30.

Nabożeństwa wigilijne:

-  w Kościele Jezusowym o godz. 16:00

- o godz. 16:00 w Hażlachu.

- o godz. 22:00 w Bażanowicach.

Nabożeństwa na okres świąteczny dostępne są w informatorze parafialnym oraz na stronie internetowe naszej parafii.

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy opłacili składki kościelne za bieżący rok. W przyszłym roku w naszej parafii odbędą się wybory proboszcza. Uprawnieni do głosowania będą zborownicy z opłaconą składką kościelną za 2017r., bądź z tej składki zwolnieni. Listy wyborcze wysyłane są do Rady Diecezjalnej celem ich zatwierdzenia do końca stycznia przyszłego roku. Nie znajdą się na tych listach zborownicy, którzy spóźnili się z wpłatą. Prosimy więc o uiszczanie składek jeszcze w tym roku.
  2. Polecamy:
  3. a) kalendarze:

- jednoplanszowy wydany przez naszą parafię ze zdjęciami Kościoła Jezusowego w cenie 10 zł.

- tradycyjny „Kalendarz Planszowy” w cenie 3 zł.

- kalendarz książkowy na rok 2018 w cenie 32 zł oraz dodatek „Z Biblią na co dzień” za 13zł

1. b) płyty CD:

- Wyższobramskiego Chóru Kameralnego z kolędami pt. „Czas Radości”

c.) święta

- opłatki i „szulki” wigilijne (zachęcić bo się kończą)

1. Centrum Misji i Ewangelizacji zaprasza na Rodzinne spotkanie świąteczne w teatrze im. A. Mickiewicza, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia, o godz. 16.00.

W programie spektakl „Królowa Śniegu” Sceny Lalek Bajka z Czeskiego Cieszyna, zwiastowanie Słowa Bożego, wspólne kolędowanie.  Bilety w cenie 15,- zł. do nabycia w księgarni Warto w Cieszynie i w teatrze na pół godziny przed rozpoczęciem spotkania. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, całe rodziny.

1. 1 grudnia ruszyło głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Cieszyn 2018r. To szansa na zdobycie funduszy na remont kapitalny toalety publicznej tuż obok naszego kościoła, która od lat stoi zamknięta. Zachęcamy do oddawania głosów na ten projekt! ZACHĘCIĆ
  2. Szkoła Podstawowa Towarzystwa Ewangelickiego ogłasza nabór do klasy 1 na rok szkolny 2018/2019. Zapisy w sekretariacie szkoły. Dodatkowe informacje na stronie internetowej szkoły.