1. Jeszcze dziś w Kościele Jezusowym w Cieszynie odbędzie się koncert z cyklu Koncertów Wyższobramskich. Rozpocznie się o 20:00. Wystąpi wirtuoz muzyki organowe Arkadiusz Popławski, który zaprezentuje repertuar rzadko grywany na tym królewskim instrumencie.  W programie koncertu m.in.: Poranek ze suity „Peer Gynt” E. Griega, „Lot Walkirii” R. Wagnera, Polonez z „Pana Tadeusza” W. Kilara, Bolero M. Ravela, a także utwory Bacha i E. Morricone. Wieczorna pora koncertu i piękna architektura Kościoła Jezusowego z pewnością podkreślą klimat tego wyjątkowego muzycznego wydarzenia. Wstęp wolny!

2. Kolejny Koncert w Kościele Jezusowym odbędzie się w czwartek 9 sierpnia o godz. 17:00. Będzie to koncert muzyki sakralnej w wykonaniu młodzieżowej grupy wokalnej „Ostinato” z Niemiec. Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny, sięga od śpiewów gregoriańskich po dzieła współczesnych kompozytorów. W Cieszynie zespół zabierze słuchaczy w muzyczną podróż poprzez pięć stuleci.

3. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią” w najbliższą środę o godzinie 17:00. W miesiącu sierpniu odbywać będą projekcje filmowe.

4. W przyszłą niedzielę 12 sierpnia odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

- w Kościele Jezusowym w Cieszynie o zwykłych porach niedzielnych.

Ponadto

- o godz. 8:30 w Bażanowicach, Hażlachu i Ogrodzonej.

- o godz. 10:00 w Gumnach, Marklowicach, Puńcowie i Zamarskach.

W Marklowicach i Zamarskach ze spow i Kom św.

1. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Międzyrzeczu serdecznie zaprasza na Pamiątkę Założenia i Poświęcenia Kościoła w Mazańcowicach. Nabożeństwo dziękczynne odbędzie się 12 sierpnia 2018 roku o godzinie 11:00. Słowem Bożym będzie służył- ks. Jan Kurko- proboszcz Parafii Bytom- Miechowice

2. Zapraszamy na XXII Forum Ewangelickie, które odbędzie się dniach 14-16 września 2018 r. w Wiśle. Temat przewodni: „Ewangelicy Niepodległej. Dzieje i współczesność obywatelskiego zaangażowania”.

Zgłoszenia należy kierować na adres Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle. Termin zgłoszeń wraz z wpłatą za całą rezerwację upływa 14 sierpnia. Formularz zgłoszeniowy odebrać można w kancelarii parafialnej. Dostępny jest także na stronie internetowej wiślańskiej parafii i portalu Diecezji Cieszyńskiej.

3. Jak co roku w okresie letnim Kościół Jezusowy otwarty jest dla zwiedzających. Codziennie w godz. 10:00 – 15:00. W związku z tym potrzebni są wolontariusze do pełnienia dyżurów w kościele. Lista wystawiona jest w zakrystii po nabożeństwie, a w ciągu tygodnia w kancelarii. Zachęcić.

4. W miesiącu sierpniu planujemy budowę części chodników na cmentarzu przy ul. Bielskiej. W związku z tym mogą wystąpić utrudnienia w poruszaniu się po cmentarzu. Prosimy o wyrozumiałość.

5. W związku z przyznaniem parafii dotacji na remont Kościoła Jezusowego rozpoczęły się prace remontowe. I tu również pojawiły się pewne utrudnienia wokół kościoła (utrudniony dojazd, parking, itp.) Prace trwać będą 4 lata i obejmować będą zarówna zewnętrzną jak i wewnętrzną część kościoła. I tu również prosimy o wyrozumiałość. Prosimy również o ofiary, aby zapewnić wkład własny. Listy ofiar wystawione są w kancelarii parafialnej, a w filiałach u prezbiterów. Za każdy złożony dar serdecznie dziękujemy.

6. Polecamy nowa książkę Pani Ilony Hajewskiej pt. „Obecność w której trwam” Są to krótkie rozważania na każdy dzień tygodni. Można ją nabyć w kancelarii parafialnej oraz księgarni Warto.

7. W czasie śpiewania pieśni po kazaniu prosimy o złożenie ofiary na cele kościelne. Za każdy złożony dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”