A gdy Ja będę wywyższony ponad ziemię, wszystkich do siebie pociągnę. J 12,32

 1. W przyszłą niedzielę w pierwszym dniu Świąt Zesłania Ducha Świętego odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

- w Kościele Jezusowym w Cieszynie jedno uroczyste nabożeństwo spowiednio-komunijne o godz. 9.00  połączone ze Złotą Konfirmacją.

Ponadto:

- o godz. 8.30 w Bażanowicach, Hażlachu, Marklowicach, i Ogrodzonej.

- o godz. 10.00 w Gumnach, Puńcowie i Zamarskach.

- nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30

 1. W drugim dniu Świąt Zesłania Ducha Świętego odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

- w Kościele Jezusowym w Cieszynie oraz w Bażanowicach, Hażlachu, Ogrodzonej i Zamarskach. Wszystkie rozpoczną się o godz. 17.00

 1. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na pamiątki założenia kościołów:

- w Białej o godz. 10.00. Kazanie wygłosi  Ks. Biskup senior Stanisław Piętak z Republiki Czeskiej.

- w Wiśle Malince o godz. 10.15. Słowem Bożym służył będzie Biskup Senior ks. Jan Szarek

 1. Panie z Koła Odwiedzinowego zapraszamy na spotkanie – jajecznice, która odbędzie się w poniedziałek 3 czerwca w ogrodzie parafialnym o godz. 16.00. Panie z Koła Pań w Marklowicach zapraszamy również na jajecznicę we wtorek 4 czerwca również o godz. 16.00.
 2. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią” w najbliższą środę o godzinie 17:00. Temat spotkania brzmi: Obraz zboru w Listach do Tymoteusza 6 wykład John’a Abramovich’a.
 3. PTE zaprasza na spotkanie klubowe, które odbędzie się w czwartek 6 czerwca o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie prelekcja: Adam Bunsch – 50 lecie śmierci.
 4. Zapraszamy na Dzień Otwarty projektu: „Razem Wędrujemy już 500 lat. Projekt realizowany był przez naszą parafię oraz Parafię w Dolnym Kubinie na Słowacji. Zapraszamy w sobotę 8 czerwca o godz. 10:00 rozpoczniemy spotkaniem promocyjno-informacyjnym, a w godzinach 10.30, 13.00 i 14.30 zapraszamy na zwiedzanie Muzeum Protestantyzmu. Podczas Dnia Otwartego prezentowana będzie również wystawa przybliżająca postać ks. Jerzego Trzanowskiego. Szczegóły na plakatach.
 5. Już dziś serdecznie zapraszamy na 11 Cieszyńskie Śniadanie dla Kobiet, które odbędzie się w sobotę 15 czerwca o godz. 9:00 w sali na parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 6. Parafia w Wiśle Czarnem zaprasza na Sztafetę Rowerową 24 godziny wokół jeziora Czernańskiego w dniach 14-15 czerwca. Chcemy zorganizować drużynę z naszej parafii. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej do 3 czerwca.
 7. W związku z przygotowaniami do Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie. Centrum Misji i Ewangelizacji prosi o pomoc przy stawianiu dużych namiotów w Dzięgielowie, w najbliższą sobotę 8 czerwca oraz w następną sobotę 15 czerwca, w obie soboty od 7.30 rano do obiadu o godz.14.00. Szczególnie potrzebne są silne, męskie ręce, ale dla kobiet i dziewczyn też pracy będzie wiele. Prosimy o pomoc i z góry za nią serdecznie dziękujemy.
 8. W kancelarii Parafialnej oraz u prezbiterów wystawione są listy na Bratnią Pomoc im. G. Adolfa. Zbiórkę pragniemy zakończyć w nadchodzącym tygodniu. Serdecznie zachęcamy do wpłat na ten cel.
 9. Prenumeratorów Zwiastuna prosimy o wpłaty prenumeraty za 2 półrocze.
 10. W dniach 13, 14 i 17 czerwca, w godzinach 16.00-18.00 odbędą się w kancelarii parafialnej zapisy na naukę konfirmacyjną uczniów kończących w tym roku VII klasę szkoły podstawowej, a więc z rocznika urodzenia 2005 oraz w przypadku tych, którzy rozpoczęli edukację w szkole w wieku 6 lat, z rocznika 2006. W celu zapisania, prosimy o przybycie konfirmanta wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym. Przy zapisie konfirmant powinien posiadać zaświadczenie od swojego katechety o uczęszczaniu na lekcje religii wraz z oceną za kończący się rok szkolny. Jeżeli konfirmant był chrzczony poza parafią w Cieszynie, prosimy o przedłożenie przy zapisie odpisu aktu chrztu z parafii, w której był chrzczony. Jeżeli konfirmant nie jest członkiem parafii w Cieszynie, prosimy o przedłożenie przy zapisie pisemnej zgody proboszcza parafii, do której należy na uczestniczenie w nauce konfirmacyjnej i konfirmację w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie.
 11. W kancelarii parafialnej można odebrać zdjęcia z tegorocznej konfirmacji.
 12. Dla osób, które z powodów losowych nie mogą dokonać zapisu w terminie czerwcowym, wyznaczony zostanie dodatkowy termin we wrześniu.
 13. Jak co roku w okresie letnim (od czerwca) Kościół Jezusowy otwarty jest dla zwiedzających. Codziennie w godz. 10:00 – 15:00. W związku z tym potrzebni są wolontariusze do pełnienia dyżurów w kościele. Lista wystawiona jest w zakrystii po nabożeństwie, a w ciągu tygodnia w kancelarii. Zachęcić.
 14. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać czerwcowy numer informatora parafialnego.
 15. W czasie śpiewania pieśni po kazaniu prosimy o złożenie ofiary na ołtarzu przeznaczonej na remont kaplicy w Krasnej. Za każdy złożony dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”.