A to przykazanie mamy od niego, aby ten, kto miłuje Boga,  miłował i brata swego. 1 J 4,21

1. W ubiegłą niedzielę w:

-  Cieszynie zebrano kolektę i ofiarę w wysokości: 2  168,63 zł

-  Bażanowicach zebrano kolektę i ofiarę w wysokości: 260 zł

-  Gumnach zebrano kolektę i ofiarę w wysokości: 129 zł

-  Hażlachu  zebrano kolektę i ofiarę w wysokości: 343,50 zł

-  Krasnej zebrano kolektę i ofiarę w wysokości: 272 zł

-  Marklowicach zebrano kolektę i ofiarę w wysokości: 155 zł

-  Ogrodzonej zebrano kolektę i ofiarę w wysokości: ……… zł

-  Puńcowie zebrano kolektę i ofiarę w wysokości:  149,10 zł

-  Zamarskach zebrano kolektę i ofiarę w wysokości: 561 zł

2. W przyszłą niedzielę nabożeństwa w Kościele Jezusowym nabożeństwo poranne o godz. 8.00 oraz nabożeństwo główne o godz. 10.00 połączone ze spow i Kom śp.

ponadto:

- o godz. 8:30 w Bażanowicach, Marklowicach, Ogrodzonej i Zamarskach.

W Ogrodzonej ze spow i Kom św.

- o godz. 10:00 w Gumnach, Hażlachu  i Puńcowie.

3. W Hażlachu i Puńcowie ze spow i Kom św.

4. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią” w najbliższą środę 23 października o godzinie 17:00. Wykład poprowadzi Pani Ilona Hajewska.

5. PTE zaprasza na spotkanie klubowe w czwartek  24 października o godz.15:00. Tematem spotkania będzie prelekcja: Rembrandt von Rijn (350-lecie śmierci)

6. Zapraszamy na jesienne Cieszyńskie Śniadanie dla Kobiet, które odbędzie się w sali parafialnej w Cieszynie w sobotę 9 listopada o godz. 9.00. Tym razem gościem śniadania będzie Cieszka Żółtko, która przedstawi monodram Twarzą w twarz. Zapisy w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

7. W Cieszynie trwa festiwal MIĘDZYNARODOWA DEKADA MUZYKI. Szczególnie zapraszamy na koncert do Kościoła Jezusowego w czwartek, 24 października o godz. 18.00! Wystąpią Anna Gutowska - skrzypce i Marek Kudlicki – organy. Wstęp wolny! Szczegóły na ulotkach i plakatach.

8. Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie organizuje charytatywny koncert dla jednej z uczennic. Koncert odbędzie się w Kościele Jezusowym w piątek 25 października o godz. 17:00. Wykonawcy: uczniowie, absolwenci oraz nauczyciele LOTE. Po koncercie możliwość zakupu domowych wypieków przygotowanych przez uczniów. Przyjdź i okaż wsparcie!

9. Parafia Ewangelicka w Bielsku serdecznie zaprasza na uroczysty koncert: Kantatę Reformacyjną, skomponowaną z okazji jubileuszu 500 lat Reformacji przez Stanisława Szczycińskiego do słów Jacka Cygana. Koncert odbędzie się 30 października 2019r o godzinie 18.00 w kościele Zbawiciela w Bielsku-Białej przy pl. ks. Marcina Lutra. Wystąpią: Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective, pod dyr. Mateusza Walacha, Bielski Chór Kameralny, pod dyr. Beaty Borowskiej. Solistami będą Beata Bednarz, Joanna Smajdor i Tomasz Lorek, zaś recytatorem będzie Jacek Cygan. Serdecznie zapraszamy.

10. W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych prosimy o sprawdzanie opłat miejsc grobowych, można to sprawdzić w kancelarii parafialnej lub na naszej stronie internetowej.

11. Zachęcamy do prenumeraty Zwiastuna Ewangelickiego. Roczna prenumerata tego czasopisma kosztuje 126 zł. Wpłaty prenumeraty na rok 2020 przyjmowanie są w kancelarii parafialnej do końca listopada.