1. Jutro o godzinie 16:00 zapraszamy członków koła odwiedzinowego na spotkanie związane z organizacją spotkania dla seniorów, które odbędzie się w ostatnią niedzielę sierpnia.
  2. Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Wieczory z Biblią” w najbliższą środę o godzinie 17:00.
  3. PTE zaprasza na kolejne spotkanie klubowe, które odbędzie się w czwartek 17 sierpnia, o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie prelekcja: Kazimiera Iłłakowiczówna.
  4. W przyszłą niedzielę 20 sierpnia odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

- w Kościele Jezusowym o zwykłych porach niedzielnych

Ponadto:

- o godz. 8:30  w Bażanowicach, Ogrodzonej i Puńcowie. W Bażanowicach ze spow i Kom. Św.

- o godz. 9:00  w Marklowicach.

- o godz. 10:00 w Gumnach, Hażlachu, Krasnej i Zamarskach.

W Gumnach i Zamarskach ze spow. i Kom św.

            - nabożeństwo w Szpitalu Śląskim o godz. 10:30

  1. Parafia E-A w Goleszowie zaprasza na pamiątkę poświęcenia kościoła w Goleszowie, która odbędzie się we wtorek 15 sierpnia o godzinie 10:30, Słowem Bożym służyć będzie ks. radca Henryk Reske z Orzesza. Nabożeństwo poprzedzi poranek pieśni i muzyki religijnej o godzinie 8:30.
  2. Parafia E-A w Jaworzu zaprasza na nabożeństwo w Kościele Leśnym na Polanie na zboczu Wysokiego, które odbędzie się we wtorek 15 sierpnia o godzinie 11:00. Zbiórka chętnych do wspólnego wyjścia o godzinie 9:30 na parkingu przy leśniczówce, powyżej hotelu „Jawor”.
  3. Parafia E-A w Goleszowie zaprasza na pamiątkę poświęcenia kościoła w Godziszowie, która odbędzie się 20 sierpnia o godzinie 10:30, a Słowem Bożym służyć będzie ks. Jan Raszyk z Jastrzębia-Zdroju.
  4. Parafia E-A w Jaworzu zaprasza na 235 rocznicę poświęcenia kościoła w Jaworzu, która odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia o godzinie 10:00. Słowem Bożym służyć będzie ks. dr Adam Malina. Poranek pieśni i muzyki rozpocznie się o godzinie 9:00. Po nabożeństwie piknik parafialny.
  5. Jak co roku w okresie letnim Kościół Jezusowy otwarty jest dla zwiedzających. Codziennie w godz. 10:00-12:30 i 12:30–15:00. Prosimy osoby, które mogłyby włączyć się w dyżury w kościele o zgłaszanie takiej gotowości. Lista dyżurów wystawiona w każdą niedzielę w zakrystii po nabożeństwie, a w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej.