Drukuj

 

Dwie pierwsze sesje prowadziła p. diakon Ewa Below. Omówiła podstawę programową i program nauczania lekcji religii naszego Kościoła. Wspólnie z p. Diakon zastanawialiśmy się jak korzystać i jak właściwie dokumentować podstawę programową w trakcie nauczania w roku szkolnym. Zastanawialiśmy się także nad kwestiami oceniania i metodami mobilizującymi uczniów do nauki religii.

Kolejna sesja poświęcona była szkołom i przedszkolu Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie. Zajęcia prowadziła p. dyrektor Lidia Pałac.

Po obiedzie kursanci spotkali się z p. diakon Joanną Sikorą. Tematem spotkania była kwestia przygotowywania się do lekcji religii. Następnie zajęliśmy się warsztatem pracy katechety. Wizyta w Cieszynie, zakończyła się zwiedzaniem Kościoła Jezusowego, Muzeum Protestantyzmu oraz archiwum. Bardzo ciekawe zajęcia poprowadził p. kustosz Marcin Gabryś, który zaprezentował nam wiele ciekawych i cennych woluminów oraz starodruków z bogatego zbioru naszej parafii. Następnego dnia w trakcie feetbacku, kursanci bardzo chwalili to spotkanie i poprosili, aby zajęcia z archiwistyki były w przyszłości jedyny z tematów podejmowanych na kolejnych sesjach. Dzień zakończyła wieczorna modlitwa, po której o 22 kursanci opuścili Cieszyn.

W ramach Instytutu również studenci teologii Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej spotykają się na dodatkowych zajęciach, aby doszkalać się i uzupełniać materiał poznawany w trakcie pięcioletnich studiów.

Instytut ma swoją oficjalną stronę www.pastoralny.pl., gdzie można zobaczyć więcej zdjęć i poznać szczegółowy plan zajęć kursantów.

ks. Łukasz Gaś