Już po raz ósmy rozpoczęły się adwentowe rekolekcje InnyAdwent.pl

Oto jeszcze nawet nie skończył się poprzedni rok kościelny, a już ozdoby świąteczne można zobaczyć wszędzie. To trochę odpowiada naszym czasom, kiedy chcielibyśmy żyć szybko i mocno, i trochę bawić się naszym życiem. A życie to nie zabawa. Ważny jest czas przemyśleń. Trzeba się zatrzymać. Adwent ma temu służyć. Dlatego ta zachęta  by przeżyć inny, właściwy Adwent.

Adwent nie jest czasem zewnętrznych i materialnych przygotowań do Bożego Narodzenia, lecz okresem refleksji i wyciszenia. Mamy sobie przypomnieć, że każde święta swój początek mają w konkretnym wydarzeniu, które niesie ze sobą przesłanie dotyczące zbawienia człowieka, to radość z tego, że Bóg ingerował w nasze życie.

Akcja ma podkreślać duchowy aspekt chrześcijańskich świąt. Jest zachętą by w czasie Adwentu odwiedzać stronę innyadwent.pl oraz brać udział w spotkaniach adwentowych i nabożeństwach organizowanych w parafiach na terenie całego kraju.

Od 2009 roku akcję prowadzi Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła.

żródło: innyadwent.pl