Przeskocz do głównej zawartości

Zapowiedzi Wydarzeń

Przedstawiamy pełny program Ewangelickich Dni Kościoła.

Wersja elektroniczna programu jest już dostępna. Wydrukowane książeczki z programem trafią do parafii ewangelickich w tym tygodniu.

W naszej Parafii można je otrzymać wraz z wcześniej wykupionym identyfikatorem od najbliższej niedzieli (11 czerwca)

Program [pdf]

Przypominamy, że będzie można wykupić kartę uczestnika również w trakcie EDK w punktach informacyjnych:

Czwartek, 15.06.2017 – Ustroń, Równica, Wisła
Punkt informacyjny EDK (namiot) stacja kolejowa Ustroń – 8.00-9.30
Punkt informacyjny EDK (namiot) Równica – 8.30-12.30
Punkt informacyjny EDK (namiot) Wisła, pl. Hoffa – 12.30-20.00
Biuro EDK, Wisła, Parafia Ewangelicko – Augsburska, ul. 1 Maja 49 – 12.30-20.00
Piątek, 16.06.2017 – Cieszyn
Punkt informacyjny EDK (namiot), pl. Kościelny – 9.00-18.00
Punkt informacyjny EDK (namiot), Rynek – 13.30-20.00
Biuro EDK, Parafia Ewangelicko – Augsburska, pl. Kościelny 6 – 9.00-18.00
Sobota, 17.06.2017 – Bielsko-Biała
Punkt informacyjny EDK (namiot) pl. M. Lutra – 9.00-13.00
Punkt informacyjny EDK (namiot) Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Karbowa 26 – 13.00-18.30
Biuro EDK, Budynek Augustana, pl. M. Lutra 3 – 9.00-13.00

Istnieje możliwość wykupienia na miejscu obiadu w cenie 15 zł. Liczba ograniczona.

Do rozpoczęcia Ewangelickich Dni Kościoła pozostało już niewiele czasu. Nabożeństwem na Równicy zainaugurujemy wspólne świętowanie jubileuszu 500 lat Reformacji w gronie ewangelików z całej Polski.

Przesyłamy dziś program prezentujący część spotkań, wykładów i koncertów, które zostały zaplanowane podczas Ewangelickich Dni Kościoła i zachęcamy do wzięcia w nich udziału. Na uczestników czeka naprawdę wiele atrakcji - każdy znajdzie coś wartościowego dla siebie. Mamy nadzieję, że spotkanie w Ustroniu, Wiśle, Cieszynie, Czeskim Cieszynie oraz Bielsku będzie wielkim świętem dla całego Kościoła.

Zapisy w Diecezji Cieszyńskiej trwają do 28 maja (czyli do Pamiątki Założenia i Poświęcenia Kościoła Jezusowego w Cieszynie) i przyjmowane są wraz z wpłatą w Kancelarii Parafialnej.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy objazdowej przygotowana przez Muzeum w GÖrlitz pt: :500 lat protestantyzmu na Śląsku”, która znajduje się w Kościele Jezusowym w Cieszynie wystawa czynna w dniach od 7 do 31 maja. Już dziś zapraszamy na „Noc muzeów” w ramach, której będzie można obejrzeć więcej wystaw. „Noc muzeów” odbędzie się w piątek 26 maja w godz. 18:00-24:00. Zaś w sobotę 27 maja w Domu Narodowym w Cieszynie odbędzie się w konferencja pt. „Przemiany wyznaniowe w księstwie cieszyńskim od XVI do początków XVIII wieku” więcej informacji na stronach parafii i muzeum.

Z okazji przypadającej w tym roku 440 rocznicy narodzin Samuela Dambrowskiego Książnica Cieszyńska zaprasza na prezentację pochodzącego spod jego pióra zbioru kazań, zwanego „Dambrówką”. Spotkanie zorganizowane w cyklu „Cymelia i osobliwości Książnicy Cieszyńskiej odbędzie się w piątek 28 kwietnia 2017 roku o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Książnicy Cieszyńskiej. Pokazowi towarzyszyć będzie występ Wyższobramskiego Chóru Kameralnego.

1) Dambrowski, Samuel: Kazania albo Wykłady porządne swiętych ewanieliy niedzielnych przez cały rok / z Pisma Swiętego i doktorow kościelnych… zebrane a znowu w druk podane. – Edycya III. – W Brzegu : nakładem i typem Jana Ernesta Trampa, 1785 – karta tytułowa trzeciego brzeskiego wydania Dambrówki z portretem autora

Parafia w Wiśle Czarnem organizuje w dniach 2 - 3 czerwca 2017 r. sztafetę rowerową na dystansie 500 km, wokół Jeziora Czerniańskiego w Wiśle Czarnem. Sztafeta wpisuje się w obchody roku jubileuszowego 2017.

Chciałbym zachęcić wszystkie nasze parafie i nie tylko, do wystawienia drużyn i startu w tych zawodach. Zawody odbywać się będą w kategoriach SPORT (kategoria wyczynowa) i OPEN (kategoria
rekreacyjna). Zgłoszenia i bliższe informacje znajdują się na stronie:

WWW.SZTAFETAROWEROWA500.PL [1]

Na zakończenie sztafety przewidziany jest koncert zespołu Adam Bubik.

Serdecznie zachęcam do udziału w tej sztafecie, jak również do promowania tego wydarzenia w parafii jak również w środowisku poza
parafialnym. Chciejmy w ten sposób z dobrym, reformacyjnym przesłaniem dotrzeć do osób także spoza naszego Kościoła.

Z pozdrowieniami
ks. Marek Michalik

Jubileusz Złotej Konfirmacji (1967 – 2017)

W dniu 28 maja 1967 roku grupa 168 konfirmantów przystąpiła do uroczystego ślubowania wierności Bogu i Kościołowi. Po 50-ciu latach pragniemy się spotkać by podziękować Bogu za minione lata na:

nabożeństwie połączonym ze spowiedzią

i Komunią Świętą

w kościele Jezusowym w Cieszynie

w dniu 4 czerwca 2017 r. o godz. 9.00

Zapraszamy również Konfirmantów z 1957 i 1947 do udziału w 60-leciu i 70-leciu konfirmacji.

Po nabożeństwie pragniemy spotkać się na wspólnym obiedzie  połączonym ze wspomnieniami w sali konfirmacyjnej.

Prosimy o potwierdzenie udziału do 24 maja br. e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

i tel. 33 857 96 69 lub 788 724 610. Imienne wpłaty na cele organizacyjne (80 zł) prosimy wpłacać na nr konta: Bank Spółdzielczy  w Cieszynie 65 8113 1017 2003 0048 3324 0001 z dopiskiem „Złota Konfirmacja”

„60-lecie konfirmacji”/ „70-lecie konfirmacji”