Zapowiedzi Wydarzeń

W najbliższym czasie w naszej parafii odbędą się wybory proboszcza.

Wyborcze Zgromadzenie Parafialne odbędzie w niedzielę 21 października o godz. 9:00.

Nabożeństwa prezentujące kandydatów na stanowisko proboszcza odbędą się w niedzielę 7 i 14 października o godz. 9:00.

Na stanowisko proboszcza zatwierdzone zostały kandydatury ks. Sławomira Sikory ze Szczecina, ks. Marcina Brzóski z Świętochłowic.

Już dziś zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach i spotkaniu z księżmi jak również w samych wyborach.

Coś więcej o kandydatach można przeczytać TU.

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie zaprasza na koncert muzyki sakralnej w wykonaniu młodzieżowej grupy wokalnej Ostinato z Niemiec.

Chór Ostinato działa pod kierunkiem Floriana Schmiedlera i skupia około 40 młodych śpiewaków z okolic Drezna, Halle i Lipska, których pasją jest wspólny wielogłosowy śpiew. Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny, sięga od śpiewów gregoriańskich po dzieła współczesnych kompozytorów. Zespół odbył wiele podróży koncertowych po całej Europie i ma w swoim dorobku 4 płyty CD. W Cieszynie zespół zabierze słuchaczy w muzyczną podróż poprzez pięć stuleci.

Koncert odbędzie się w czwartek, 9 sierpnia o godz. 17.00 w Kościele Jezusowym. Wstęp wolny – dobrowolne datki mile widziane.

Organy Inaczej - III Koncert Wyższobramski

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie zaprasza na kolejne muzyczne spotkanie z cyklu Koncerty Wyższobramskie. W niedzielę, 5 sierpnia o godz. 20.00! w Kościele Jezusowym wystąpi Arkadiusz Popławski, wirtuoz organów, który zaprezentuje repertuar rzadko grywany na tym królewskim instrumencie.  W programie koncertu m.in.: Poranek ze suity „Peer Gynt” E. Griega, „Lot Walkirii” R. Wagnera, Polonez z „Pana Tadeusza” W. Kilara, Bolero M. Ravela, a także utwory Bacha i E. Morricone. Wieczorna pora koncertu i piękna architektura Kościoła Jezusowego z pewnością podkreślą klimat tego wyjątkowego muzycznego wydarzenia. Wstęp wolny!

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na cykl filmów dokumentalnych autorstwa Wiesława Głowacza, poświęconych ważnym dla ruchu reformacyjnego postaciom. W trzy kolejne wtorki lutego (13, 20, 27) o godz. 18.00 w Muzeum Śląskim (ul. T. Dobrowolskiego 1, poziom -3, sala A) odbywać się będą seanse połączone z dyskusją z autorem. Wstęp wolny!

13.02.2018, godz. 18.00 – „Ks. Jerzy Trzanowski, słowiański Luter”

Film „Ks. Jerzy Trzanowski, słowiański Luter” opowiada o ewangelickim pastorze, najwybitniejszym z krzewicieli nauk Lutra w krajach słowiańskich, zwanym słowiańskim Lutrem. Najważniejszym dziełem ks. Trzanowskiego (1592–1637) jest „Cithara sanctorum” wydana w Lewoczy w 1636 roku – kancjonał napisany w języku czeskim, zawierający ponad 400 pieśni, który był używany jeszcze w XX wieku.

20.02.2018, godz. 18.00 – „Bp Bursche – postać i dzieło”

„Bp Bursche – postać i dzieło” to dokument poświęcony ks. bp. Juliuszowi Bursche (1862–1942), przełożonemu Kościoła ewangelicko-augsburskiego przed wojną, działaczowi niepodległościowemu i uczestnikowi konferencji pokojowej w Paryżu po I wojnie światowej.

27.02.2018, godz. 18.00 – „Matka Ewa z Miechowic”

Ewa von Tiele-Winckler (1866–1930), bohaterka dokumentu „Matka Ewa z Miechowic”, pochodziła z mieszanego małżeństwa – jej matka była katoliczką, a ojciec – ewangelikiem. Ewa w wieku 16 lat przeszła na luteranizm i wbrew woli ojca postanowiła poświęcić się dobroczynności. Została diakonisą, stworzyła w Miechowicach Ostoję Pokoju – zakłady opiekuńcze zajmujące się dziećmi i ubogimi.

Wydarzenia towarzyszą wystawie „Wszystko osiąga się przez nadzieje… Kulturowe dziedzictwo Reformacji na Śląsku”. Szczegółowy opis wydarzeń znajduje się na stronie internetowej www.muzeumslaskie.pl.

W najbliższą niedzielę w Kościele Jezusowym w Cieszynie

odprawione zostanie tylko jedno nabożeństwo

o godz. 9:00

zaś o godz. 10:00 zapraszamy do Stołu Pańskiego.

Nabożeństwo z okazji Starego Roku rozpocznie się

o godz. 17:00