Zapowiedzi Wydarzeń

16 marca 2019 roku Centrum Misji i Ewangelizacji organizuje Wiosenną Konferencję Kobiet w Kościele Eben Ezer w Dzięgielowie.

Konferencje te od wielu lat zgromadzają kobiety by zachęcać, inspirować, dać przestrzeń do rozmów i dzielenia się swoją wiarą.

Tematem tegorocznej wiosennej konferencji jest " odpoczywać w Bogu".

W tym temacie wykłady poprowadzą ks. Marcin Podżorski i lekarz Barbara Szczuka.

Zapraszamy na ORDYNACJĘ na duchownych Kościoła, magistrów teologii: Marka Bożka, Wiktorii Matloch, Pawła Mikołajczyka, Arkadiusza Raszki i Piotra Ucińskiego, która będzie miała miejsce w sobotę, 5 stycznia 2019 roku, w Kościele Jezusowym w Cieszynie.

Początek nabożeństwa o godz. 11.00

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie serdecznie zaprasza na Koncert Adwentowy, który odbędzie się w Kościele Jezusowym w niedzielę, 16 grudnia o godz. 16.00.

Podczas koncertu wystąpią:

Ewangelicki Chór Kościelny pod dyr. Joanny Sikory

Wyższobramski Chór Kameralny pod dyr. Piotra Sikory

Wojciech Wantulok – fortepian

Podczas koncertu zabrzmią pieśni adwentowe oraz Suita na Boże Narodzenie amerykańskiego kompozytora Hal. H. Hopsona. Utwór składa się z czterech różnorodnych kolęd, pochodzących z Anglii, Austrii i Francji, zaaranżowanych na chór mieszany z towarzyszeniem fortepianu. Poszczególne części suity przeplatane są czytaniami z Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Będzie adwentowo, klimatycznie i już świątecznie.

Podczas koncertu będzie można złożyć datek na rzecz remontu Kościoła Jezusowego. Prace renowacyjne rozpoczęły się latem i potrwają do końca 2021 roku. Cieszyńska parafia zbiera fundusze na wkład własny do projektu, który wynosi ponad 3 miliony złotych.

W najbliższą sobotę w Kościele Jezusowym w Cieszynie o godz. 1830 odbędzie się koncert w ramach 

IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki im. Prof. Józefa Świdra.

Serdecznie zapraszamy.

"Oczy wszystkich w Tobie nadzieję mają, a Ty im dajesz pokarm ich we właściwym czasie". Ps 145,15

SERDECZNIE ZAPRASZAMY I PRZYPOMINAMY, że w najbliższą niedzielę, 30 września w naszej cieszyńskiej Parafii odbędzie się TYLKO JEDNO centralne nabożeństwo.
Chcemy spotkać się na nabożeństwie o godzinie 9:00 i wspólnie świętować DZIĘKCZYNNE ŚWIĘTO ŻNIW.

DO ZOBACZENIA W NIEDZIELĘ