Zapowiedzi Wydarzeń

Konferencja 500 lat Reformacji – tradycja, dziedzictwo, teraźniejszość

Organizator: Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie

Współorganizator: Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP Warszawa,

26-27 października 2017 r.

Komitet Organizacyjny bp prof. ChAT Marcin Hintz – przewodniczący prof. ChAT Jakub Slawik

"Oczy wszystkich w Tobie nadzieję mają, a Ty im dajesz pokarm ich we właściwym czasie". Ps 145,15

SERDECZNIE ZAPRASZAMY I PRZYPOMINAMY, że w najbliższą niedzielę, 1 października w naszej cieszyńskiej Parafii odbędzie się TYLKO JEDNO centralne nabożeństwo.
Chcemy spotkać się na nabożeństwie o godzinie 9:00 i wspólnie świętować DZIĘKCZYNNE ŚWIĘTO ŻNIW.

PROSIMY WAS O PRZYPOMINANIE SOBIE O NABOŻEŃSTWIE!

DO ZOBACZENIA W NIEDZIELĘ

„Noc z Lutrem” to otwarta impreza organizowana każdego roku 31 października w Święto Reformacji. Zaproszenie do udziału w niej skierowane jest do osób młodych i „młodych duchem”.
Program skoncentrowany jest na wartościach i tożsamości w kontekście wydarzeń z 31 października 1517 roku. Co roku spotkanie odbywa się ona w innej parafii ewangelickiej, na jej zaproszenie, na terenie Śląska.

wtorek, 31 października, godzina 20.00
Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie

Spektakl reformacyjno-deformacyjny „Czy sole mogą zwietrzeć?”
Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Olek
Muzyka: zespół pod kierownictwem Mateusza Walacha

Wstęp tylko z biletami do nabycia w cenie 500 groszy w księgarni „Warto” (Cieszyn, ul Wyższa Brama 29) i w parafiach ewangelickich

Organizatorzy: Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Duszpasterz Młodzieży Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego

Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej

Zaśpiewasz z nami? Stwórzmy 500-osobowy chór na 500 lat Reformacji! Dołącz do nas!

Przez 3 dni: wspólny śpiew, nowe utwory, współczesne aranżacje, młodzi instruktorzy.

22-24 września, Wisła

Bądź na bieżąco poprzez www.muzyczne.cme.org.pl

Warsztaty odbędą się w gimnazjum i Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle.

Plan zajęć może ulec zmianie:

• piątek, 22 września, w godz. 18.00–21.00
  • sobota, 23 września, w godz. 8.30–19.00
  • niedziela, 24 września w godz. 10.00–17.00

Koncert finałowy

24 września, niedziela, godz. 18.00, amfiteatr w Wiśle

Opłaty rejestracyjna

• 35 zł, w ramach tej opłaty uczestnik otrzymuje:
    • nuty
    • identyfikator
    • wodę na czas prób
    • herbatę/kawę i coś słodkiego w czasie przerw
    • bułkę w piątek

Dodatkowo dla chętnych możliwość zakupienia obiadów w sobotę i niedzielę (12,50zł za obiad)

• Jest także możliwość noclegu w szkole na karimacie
  • nocleg z piątku na sobotę (wraz ze śniadaniem w sobotę) – koszt: 10zł
  • nocleg z soboty na niedzielę (wraz z kolacją w sobotę i śniadaniem w niedzielę) – koszt: 15zł

Zabierz przyjaciół, znajomych, rodzinę – udostępniaj, drukuj materiały promocyjne!

Reformacja rozpoczęła się 500 lat temu, lecz jest ciągle trwającym procesem, który zachodzi w Kościele, społeczeństwie i świecie. Przedstawia to Światowa Wystawa Reformacji »Wrota Wolności«, która została otwarta 20 maja 2017 r. w „Mieście Lutra Wittenberdze“.

Biorą w niej udział różne Kościoły z całego świata, międzynarodowe instytucje i organizacje, które postanowiły przedstawić swój współczesny pogląd na Reformację. Wystawa odbywa się na terenie całego miasta, w tzw. siedmiu bramach, a każda z nich dotyczy innego tematu: duchowości, młodzieży, pokoju, sprawiedliwości i integralności stworzenia, globalizacji, kultury, ekumenizmu i religii.

ako uzupełnienie zaplanowano 16 tygodni tematycznych. Poprzez dyskusje panelowe, koncerty i wiele innych imprez Światowa Wystawa Reformacji stanie się wydarzeniem lata. Zaplanowano dwa projekty dla uzupełnienia światowej wystawy w „Mieście Lutra Wittenberdze“: panoramę okresu Reformacji, artysty Yadegara Asisi oraz wystawę żyjących współcześnie artystek i artystów.

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce również angażuje się w tę akcję. Przygotowujemy wystawę pod nazwą #LutheransInPoland, która będzie wystawiana w Wittenberdze w dniach 6-10 września 2017.

Za pomocą słów, obrazów i interaktywnych zadań chcemy przybliżyć zwiedzającym Polskę z jej historią, kulturą i dziedzictwem. Opowiemy także o znanych polskich luteranach, zachęcimy do zadawania pytań, ale także poprosimy o sugestie i pomysły dotyczące dalszego funkcjonowania Kościoła.

Wystawa przygotowywana jest w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.
Zapraszamy do odwiedzania naszej wystawy.#LutheransInPoland

Film zapowiadający wystawę

Film z otwarcia wystawy

Serdecznie zapraszamy na Festiwalowe nabożeństwo ekumeniczne w intencji pokoju na świecie, w trakcie którego zaprezentują się zespoły muzyczne z takich krajów jak: Algieria, Irlandia, Niemcy, Republika Zielonego Przylądka, Serbia, Słowacja, Sycylia i Turcja.

KOŚCIÓŁ JEZUSOWY W CIESZYNIE, NIEDZIELA 3 WRZEŚNIA GODZ. 11.15

UWAGA na zmianę terminu i godzimy - wcześniej podawany termin to niedziela 27 sierpnia godz. 17.30

Serdecznie zapraszamy na uroczyste nabożeństwo z okazji 25 lecia ordynacji ks. Tomasza Chudeckiego, ks. Henryka Reske, ks. Adama Maliny, ks. Alfreda Stańka i ks. Alfreda Borskiego, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 30 lipca o godz. 15:00 w Kościele w Orzeszu.

Po nabożeństwie  odbędzie się koncert w plenerze, na placu kościelnym w Orzeszu w niedzielę, 30 lipca o 18.00.